Polielektrolitok

Polielektrolitok

Az összekapcsolt monomerek számától függően különböző molekulatömegű, illetve ionerősségű anyag állítható elő. Ezek a tulajdonságok meghatározzák a felhasználási területeket is. A felszíni vizek kezelésekor általában anionos vagy gyengén kationos, az ipari szennyvizek tisztításakor anionos polimert használnak. Kommunális szennyvíztisztítók és más, magas szervesanyag-tartalmú iszapok víztelenítésekor kationos polielektrolit a hatásos.

A flokkulánsok azonban rendkívül érzékenyek a reakciókörülményekre, és az ún. mátrix- vagy kereszthatásokra, ezért célszerű laboratóriumi, illetve először helyi, majd félüzemi kísérletekkel kiválasztani a megfelelő típust.

Léteznek por és folyadék halmazállapotú polielektrolitok. A por halmazállapotúakból oldatot (pl. 1‰-es) kell készíteni a szakaszos vagy folyamatos többkamrás polimer-oldóban) a folyékonyakat is célszerű higított formában adagolni.

Termékleírás:

A koaguláció és flokkuláció fontos lépése az ivó és iparivíz tisztításnak. Ezen esetekben a polielektrolit feladata a fémsó koaguláns alkalmazása során kialakult mikropelyhek flokkulálása, azaz nagyobb, ülepíthető pelyhek kialakítása.

Iszapok víztelenítése során a gravitációs sűrítésnél lényegesen nagyobb térfogatcsökkenést és szárazanyag-tartalmat érhetünk el a helyesen megválasztott polielektrolitok alkalmazásával.

A termék fontosabb tulajdonságai:

A polielektrolitokat molekulasúlyuk és ionos jellegük alapján különböztetjük meg. Az alkalmazás területe dönti el, hogy az adott feladatra melyik termék a legmegfelelőbb. Portfoliónkban a VIFLOC  márkanevű termékeink a:

  • kationos termékcsalád
  • anionos termékcsalád
  • nemionos termékcsalád

Halmazállapot tekintetében szilárd (por és granulátum) illetve folyékony emulzió formájában szállítunk.

Alkalmazás, szerviz-mérnöki szolgáltatás:

Adagolás módja:
    Vízben oldott állapotban a szükséges koncentrációban.
Az adagolás helye:
    Amennyiben van, akkor a statikuskeverő előtt. Az adagolási pont után lassú de folyamatos keveredést hozzunk létre a megfelelő pehelyképződés érdekében. Ez lehet csőflokkuláor vagy flokkulátor tartály.
Az adagolt mennyiség:
    A felhasználás helyén a polimerekből homogén oldatot kell készíteni. Az oldó és adagolóberendezések kialakításában, beüzemelésében és a vegyszerfelhasználás optimalizálásában szakmérnökeink segítséget nyújtanak.
A megfelelő polielektrolit kiválasztása nagy szakértelmet és tapasztalatot igénylő feladat, melyet szervizmérnökeink körültekintően és díjmentesen végeznek , helyszíni vizsgálatok és egy speciális Büchner tölcsér berendezés segítségével.
Kezelése:
    Az anyaggal végzett munka során kerüljük annak szembe, bőrre, nyálkahártyára vagy nyílt sebre jutását. Használjuk az egyéni védőfelszereléseket!
Tárolása, szállítás:
    A por alakú polimereket 25kg-os műanyag zsákokban forgalmazzuk, azokat nedvességtől óvni kell. A folyékony halmazállapotú polielektrolitokat igény szerinti űrtartalmú ballonokban szállítjuk.